Dluhopisové fondy

Češi berou dluhopisové fondy útokem.
Vycítili investiční příležitost

Podle výsledků Asociace pro kapitálový trh ČR vzrostly ve třetím čtvrtletí investice Čechů do dluhopisových fondů mezikvartálně o téměř 12 %. Důvodem je výhled na atraktivní zhodnocení, kterého by tento typ fondů mohl dosáhnout v následujících letech.

Po letech hubených se snad konečně blýská na lepší časy. Tak by se dala v kostce shrnout predikce výnosu dluhopisů, respektive dluhopisových fondů, v příštích několika letech. Netýká se samozřejmě všech dluhopisů, ale zejména těch státních, případně kvalitních firemních. A důležité je také nepropásnout tu správnou chvíli, kdy na "atraktivní dluhopisovou vlnu" naskočit. Křišťálovou kouli na trhu nikdo nemá, ekonomové J&T Banky ale již několik měsíců svým klientům naznačují, že nastává právě nyní.

Dluhopisy se totiž rychle přizpůsobují dění na trhu. Když vzrostly úrokové sazby, dluhopisy se přecenily a jejich ceny klesly. "A tady platí nepřímá úměra - tím, že poklesla jejich cena, zvýšil se výnos, který dluhopis dodá do doby, než bude splacen. Tyto přeceněné dluhopisy již nyní odrážejí očekávání, že úrokové sazby budou ještě nějakou dobu zvýšené, a jsou připraveny to kompenzovat," popisuje princip pohybu ceny a výnosu portfolio manažer  Martin Kujal.

Vložte svůj text...